V divočině

…obrazně řečeno. Protože volné dny jsem nevyužila ke psaní (zvládla jsem všehovšudy tři odstavce), alébrž k přesunu do nového doupěte, a teď se má existence pohybuje a ještě nějakou dobu pohybovat bude v chaosu, improvizaci a divočině.

…taky skoro doslova řečeno. Protože jsem si stihla udělat i pár dní volna v lesích a kopcích. Byla jsem spokojená jako už dlouho ne. Lidí pomálu, stromů a rostlin mnoho, skal a kamenů ještě víc, roční období všechny, tras ke zdolání tak akorát a na obzoru zasněžený hory, který mě lákaly… snad příště.

A taky, z čehož mám radost, jsem si všimla prvního vlastníma očima spatřeného důkazu, že se u nás vyskytuje jezevec.

A tvůrčím činnostem jsem se věnovala taky.

Krom snahy pohnout s novým textem jsem nazdobila pár kraslic (stále se držím voskové batiky, jak jsem před pár lety psala pro Inventor) a trochu kreslila. Dokonce jsem to zkusila s fotkami z minulého článku, ovšem ukázalo se, že pro kresbu tužkou to nejsou úplně ideální motivy. A taky to s tužkou samozřejmě pořádně neumím, já jsem první, kdo to přizná. Ale budu na tom pracovat.

Kromě forsythie a jabloně (nebo co to bylo, zajdu to prověřit v pozdějších ročních obdobích) se mi tam připletly prstýnky jako reprezentace jedné báječné a zmrzlé svatby, na které jsem byla, a karabina za výlet do kopců.

Asi bych měla uvést na pravou míru, že nelezu, jen si to toužebně přeju. Malou karabinu jsem roky nosila na klíčích a občas si s ní spínala popruhy batohu nebo nesedící respirátor, než jsem ji teď při jednom výšlapu poškodila k nepoužitelnosti. Budu si muset pořídit novou.

No nic. Mějte se krásně a užívejte vskutku aprílového počasí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Režijní poznámky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: V divočině

  1. Raja Luthriela napsal:

    To u nás asi jezevec není. Ale už jsem viděla stopy divočáka. Naštěstí jsem se s ním nesetkala osobně. To by asi bylo hodně zajímavé.
    Jinak myslím, že obrázek se ti povedl. Nejlépe se vyvedla asi ta karabina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..