Jaro za dveřmi

(A na odchodu, zdá se podle předpovědi počasí.)

Já jsem… já jsem úplně zazdila Tolkien Reading Day! To se musí napravit.

Zejména když jsem pětadvacátého března četla tuším zrovna Shannarův meč… (A/nebo Annu v Summerside. Ale Lucy Maud Montgomery nepsala Anniny příběhy s tím, že si vlastně moc chce napsat Pána prstenů.) (Což je samozřejmě i tím, že je napsala dávno před Tolkienem.)

Ale k věci:

Tématem letošního Tolkien Reading Day byla Láska a přátelství.

Co byste z profesorovy tvorby vybrali?

(Obrázek pochází z Middle-earth News, Tolkien Reading Day vyhlašuje Tolkien Society.)

A jinak… inu, je znát, že mám pořád dost co dělat. Za poslední půlrok se mi otevřela přehršel nových možností a příležitostí, jsem v pohybu tak, jak jsem nebyla od vyššího gymplu (ty roky, kdy jsme v lednu otevřely diáře a shledaly, že do tábora máme přesně jeden volný víkend, a někdy jsem v pátek odešla do školy s krosnou a vrátila se v neděli večer, protože se na výpravu odjíždělo brzo odpoledne). Průběžně si zoufám, že se mi nedaří psát, k čemuž přispívají i trable s výpočetní technikou, mezi vším tím zoufáním se mi ale alespoň ujasnila zápletka pro menší povídku. Jednou bude. Tak brzy, jak to dokážu.

A stejně jako loni touhle dobou brouzdám po venku a fotím květenu. Jen loni to bylo přímo za účelem vzniku fotek, letos fotím telefonem a slibuju si, že podle těch fotek něco nakreslím. Částečně proto, že kdysi na výtvarce mě bavilo kreslit do detailů malou větvičku kvetoucího šeříku, a částečně proto, že jsem onehdy dostala krásný, přepychově vázaný sešit bez linek. Kdyby byl linkovaný, je z něj deník, takhle jsem se rozhodla, že budu kreslit.

Tak mi držte palce.

A užívejte jara, a vůbec všeho, co se užívat dá.

Komentáře: 3

  1. Krásné fotky.
    Uvědomila jsem si, že za posledních 14 dní, co marodím vlastně přicházím o požitek z jara. To je smutné. A dneska napadl sníh. Asi přijdu i o požitek ze sněhu. 🙂

    1. Díky 🙂
      Zrovna o požitek ze sněhu bych přišla docela ráda, byla jsem o víkendu na značně venkovní akci a zmrzla jsem jak preclík 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..