Pour féliciter 2023

(Tradiční a tradičně stručné shrnutí uplynulého roku, jakodycky.)

Přesně před rokem jsem psala, že pro popis uplynulého roku nenacházím slov. Ani za dalších tři sta pětašedesát dní jsem je nenalezla. Snad jen že věci skvělé byly letos ještě skvělejší a ty špatné horší.

Převládající dojem z roku 2022 je nedostatek času pro kreativitu. V době relativně nedávné jsem udělala pár rozhodnutí, která měla za následek mnohem pevnější rozvrh pro koníčky a mnohem víc času v MHD. (Což, vzhledem k tomu, že před změnami jsem prakticky všude chodila pěšky, nebyl až takový problém.) Vůbec si nestěžuju, jsem s vývojem situace povšechně spokojená… jen klidu a nálad pro psaní bych si přála mít víc. Pracuje se na tom.

(Jo, a disciplíny!)

Občas si říkám, že v tom kreslení nejsem úplně marná. A pak vezmu tablet do ruky znovu a nic, omyl, sorry, jsem naprosto marná. (Co si budem, ono by mi pomohlo, kdybych se rozhodla, že jsem kreslířka a budu na tom systematicky pracovat. Nebo psavec a ditto. Nebo tanečnice a ditto, ale ne to zkoušet vybalancovat všechno najednou.) Letos se i představa o péefku vyvíjela v průběhu kreslení, do toho GIMP neuměl, co jsem zrovna potřebovala, a padal, když se mi zrovna hezky povedla ruka.

Ale důležitá je myšlenka.

Milí čtenáři, poutníci, kolemjdoucí – ať je co nejlíp.

Komentáře: 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..