Lenost v kreslení

Poslední dobou se mi svět zdá čím dál bláznivější a náročnější. Někdy minulý týden jsem se rozhodla odreagovat kreslením a měla jsem chuť kreslit šaty, takže námět byl jasný celkem rychle – nakreslím Kaessi v době před Nepatřičnou, coby princezninu dvorní dámu v odpovídajícím odění. A buď si ohromně vyhraju s kreslením šatů, nebo to nechám jako hrubou skicu, pokud se mi bude líbit. Plán slušný, což?

Zabrala jsem se do práce, málem kvůli tomu připálila vyvařované roušky, jak pilně jsem studovala fotky Casey LaBow. Ani tak ale skica nevypadala reprezentativně, takže jsem se dala do toho pečlivého rozpracovávání… a jak je vám zajisté jasné, tvůrčí energie i motivace rychle došly.

Ale dostala jsem jiný nápad.

Už jsem takových obrázků pěkných pár viděla, ale proč si to nevyzkoušet taky?

Místo zdlouhavého vybarvování s nejistým výsledkem jsem Kaessi oblékla do londýnského podvečera, zimní noční oblohy a islandského moře. (Osobně si myslím, že Londýn je nejpovedenější. Takové šaty bych si klidně koupila, nemít už teď tolik šatů a tak málo příležitostí…)

 

Komentáře: 4

 1. Ty jo, kdyby tehdy za dob princezny Lady a krále Kazisvěta existovala možnost dát šatům tak konkrétní odstíny přírody, nemohla by princezna namítnout, že Kazisvět nesplnil požadavek a že si ho nevezme. 😀
  Krásné! A prozradíš i kouzlo, jakým jsi to udělala? Snažím se naučit se něco v Gimpu, a tak mě zajímají právě takovéhle záležitosti. 🙂

  1. Děkuju 🙂
   Základní tip pro cokoli v GIMPu – nekresli na to bílé pozadí, kresli na novou vrstvu. (Vždycky, když na to zapomenu, skončí to nadávkami.)
   Tohle je pak dělané tak, že jsem mezi kresbu a bílé pozadí šoupla fotku a odgumovala, co přečnívalo. Ale lepší by bývalo bylo hodit si pod kresbu ještě jednu vrstvu, celou ji zbarvit bíle a odgumovat plochu šatů, a pak pod kresbou + tímhle pozadím můžu střídat fotky a nemusím se plácat s ořezáváním každé zvlášť.
   (To mám vždycky hrozně ráda, když mě ke konci projektu napadne, jak se dal udělat s třetinou práce :-D)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..