Slunovrat

Zimní slunovrat – nejdelší noc v roce. Zkrátka čas jako stvořený pro to, aby se našinec zahrabal u počítače a dorazil jeden drobný projekt, který má v hlavě už rok.

Jasně, chybělo mi dát do krapet reprezentativnější podoby Nepatřičnou.

Jestli jsem si představovala, že ji přepíšu, tak jsem se spletla. Mám pocit, že když šťouchnu do nějaké ne-úplně-zanedbatelné drobnosti, lavinou to s sebou táhne další a další věci, až by z toho, co jsem chtěla o Kaessi sdělit, nezbylo nic. Takže Nepatřičná zůstane, jak je, samozřejmě krom překlepů, občaské stylistické úpravy a doplněné diakritiky. (To jsem se zmiňovala, jak dlouho mi z neznámého důvodu ve writeru nefungovala klávesa s háčkem? Dlouho…)

Ale vyrobila jsem jí obálku. A na to, že jsem si ji celý ten výše zmíněný rok představovala výrazně jinak, se mi pozoruhodně líbí.

A kromě toho jsem opravila nedostatky ostatních pédéefek, dořešila poslední detaily dárků a vycídila půlku bytu. (Šla jsem si jenom setřít prach ze stolu a nějak se to zvrtlo…)

Dneska jsem se sebou spokojená.

Tak krásný slunovrat, Yule, Vánoce a vůbec všechno.

Komentáře: 2

  1. To já jsem si o slunovratu naplánovala dlouhou meditaci na kopci u svého oblíbeného dubu. Ale uskutečnila jsem to až o den později. Tedy přesněji řečeno byl tak ukrutný vítr a déšť tak šlehal do obličeje, že z meditace nebylo nic. Ale celou dobu jsem se pokoušela zpívat píseň Goi, rode goi od kapely Arkona. Ale nějak mi to nešlo. 🙂
    Jinak obálka k tvé knize je nádherná. Kdybych to viděla někde v obchodě docela bych si to i koupila.

    1. Ano, takové to typické vlídné počasí konce prosince… přes Štedrý den sledovat, kde všude se řeky propršely až k povodňové pohotovosti, a z tradiční procházky se k večeři vrátit s blátem až za ušima 🙂

      Moc děkuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..